اخبار سایت

 

یک سناریوی حداقلی، فشار حداکثری همه بر همه است که از دل آن می‌توان به نوعی ائتلاف رسید، و یک سناریوی حداکثری، برگزاری انتخابات در فضایی انبساطی است که موجب می‌شود کسانی مانند عارف بدون واهمه از ردصلاحیت‌ها و فضاسازی‌ها لیستی مستقل را با خیالی آسوده ارائه کنند!

اعتمادآنلاین نوشت: مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر اجازه ندهیم صداهای مختلف، نظرات مختلف، سلایق مختلف و اعتقادات مختلف حرف‌شان را بزنند و حلقه را تنگ کنیم، مشارکت را کاهش می‌دهیم. حضور شورای نگهبان یا تمام سیستم‌های نظارتی باید با گشایش و گشاده‌رویی صورت گیرد. باید اجازه دهند صداها شنیده شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور در دیدار فرمانداران استان زنجان گفت: رعایت بی طرفی و اجراى قانون سرلوحه مجریان انتخابات باشد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: صلاح طلبان موقعیت آنچنانی در حکومت ندارند که سر مطامع دنیوی حکومت با هم دعوا کنند. اینها تفاوت دیدگاه هایی است که بروزش اتفاقا در جهت ایجاد وحدت موثر است.

آنها که هشت سال فرصت داشتند و کشور در اختیارشان بود نه تنها آباد نکردند بلکه یک ویرانه را تحویل دولت بعدی دادند، حالا مدعی هستند که می‌توانند کشور را سامان بدهند.

در شرایط حاضر جبهه اصلاحات از چپ رادیکال تا راست محافظه کار، چه آن دسته که تحریم را تقبیح می کنند و چه قشری که مشارکت را پوچ و بی ثمر می انگارند، همگی با درجه ای از شک وتردید مواضع انتخاباتی خود را اعلام داشته اند. هم آن ها که ترغیب به مشارکت کرده اند، دعوت شان همراه با شروط ضمنی ایراد شده، هم رگه های کمرنگی از تردید در مواضع افرادی که تحریم را ترویج می کنند قابل ردیابی است.

فعال سیاسی اصولگرا گفت: خبر ندارم نیروهای انقلاب چه عنوان انتخاباتی را برای خود انتخاب کردند. این مسئله وقتی تابلو بالا برود، معلوم خواهد شد.

انصاری گفت: فعلا براساس تصمیماتی آقای خاتمی و شورای مشاوران او گرفتند، شورای عالی سیاست گذاری با ریاست آقای عارف مشغول فعالیت است، هر تغییری در ریاست شورای عالی سیاستگذاری باشد توسط سخنگوی شورای مشاوران یا شخص آقای خاتمی اعلام خواهد شد.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه بخش‌هایی از اصولگرایان اعتقاد جدی به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ندارند، تاکید کرد: گفتمان اصلاح‌طلبی به جد اعتقاد دارد که نباید خود را قیم مردم بدانیم و برای آنها تصمیم بگیریم اما جریان رقیب چنین اعتقادی ندارد.

سران حزب اعتماد ملی در یک موضع‌گیری آشکار علیه انتخابات و نظارت‌های شورای نگهبان، ضمن تکرار سخنان حجاریان؛ فاز «تحریم خاموش انتخابات» را کلید زدند.

روزنامه شرق نوشت: موضع اخیر غلامحسین کرباسچی درباره رهبری اصلاحات اگرچه در وهله نخست انتقاد به سیدمحمد خاتمی تلقی شد و برخی چنین تحلیل کردند که او و شاید حزب کارگزاران بنای عبور از خاتمی و حتی اصلاحات را در سر دارند اما با کمی تدقیق مشخص بود که سخن کرباسچی ناظر به مصداق نیست و معطوف به جایگاه رهبری در اصلاحات است؛ چنانچه هم خود او و هم دیگر اعضای کارگزاران در گفت‌وگوهایی تکمیلی بر این مهم اشاره کردند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: اعتقاد ما به عنوان حزب ندای ایرانیان این است که مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت تا زمانی که جمهوری اسلامی و قانون اساسی برقرار است، مشروط بر هیچ شرطی نباشد.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با برگزاری همایش دبیران استانی، برای حضور موثر این جمعیت در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی زمینه‌سازی می‌کند.

حسین مرعشی گفت: هیچ کس از تصمیم سال 92 پشیمان نیست. بالاخره سال 92 ما کار خیلی مهمی را برای کشور انجام دادیم و نتایج مطلوبی هم حاصل شد.

12345678910...